SERGAMUMAS GRIPU IR ŪVKTI ŠIAULIŲ RAJONE 17-ĄJĄ METŲ SAVAITĘ

By 2020-04-294 birželio, 2021Aktualijos, Užkrečiamosios ligos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Šiaulių apskrityje išlieka nedidelis.

Šių metų 17-osios savaitės (balandžio 20–26 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 12,9 iki 11,6 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Per savaitę ŪVKTI susirgo 299 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų 78 atvejai 0-17 metų amžiaus asmenims. Gripas diagnozuotas 4 asmenims (žr. lentelę).

Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone, mažiausias – Pakruojo ir Šiaulių rajonuose.

Per savaitę ŪVKTI susirgo 18 Šiaulių rajono gyventojų, iš jų 9 atvejai 0-17 metų amžiaus asmenims, gripo atvejų nebuvo užfiksuota.

Šiaulių rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 4,8 iki 4,3 atv. / 10 tūkst. gyventojų. 

 

PRIMENAME – KARANTINO REŽIMAS PRATĘSTAS IKI GEGUŽĖS 11 D. 24 VAL. 

VISIEMS BE IŠIMTIES, EINANTIEMS Į VIEŠĄ ERDVĘ, PRIVALOMA DĖVĖTI VEIDĄ (NOSĮ IR BURNĄ) DENGIANČIAS KAUKES AR RESPIRATORIUS, O JŲ NETURINTIEJI TURI PRISIDENGTI BENT SKARELE, ŠALIKU AR KITA PRIEMONE

 

Pagal NVSC informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Raminta Maciūnaitė