SERGAMUMAS GRIPU IR ŪVKTI ŠIAULIŲ RAJONE 16-ĄJĄ METŲ SAVAITĘ

By 2020-04-204 birželio, 2021Aktualijos, Užkrečiamosios ligos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Šiaulių apskrityje ir toliau mažėja.
Šių metų 16-osios savaitės (balandžio 13–19 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 18,9 iki 12,9 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Per savaitę ŪVKTI susirgo 337 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų 85 vaikai. Gripas diagnozuotas vienam asmeniui (žr. lentelę).

Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone, mažiausias – Kelmės ir Šiaulių rajonuose.

Per savaitę ŪVKTI susirgo 20 Šiaulių rajono gyventojų, iš jų 7 atvejai 0-17 metų amžiaus, gripo atvejų nebuvo užfiksuota.

Šiaulių rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 5,6 iki 4,8 atv. / 10 tūkst. gyventojų. 

 

PRIMENAME – KARANTINO REŽIMAS PRATĘSTAS IKI BALANDŽIO 27 D. 24 VAL. 

VISIEMS BE IŠIMTIES, EINANTIEMS Į VIEŠĄ ERDVĘ, PRIVALOMA DĖVĖTI VEIDĄ (NOSĮ IR BURNĄ) DENGIANČIAS KAUKES AR RESPIRATORIUS, O JŲ NETURINTIEJI TURI PRISIDENGTI BENT SKARELE, ŠALIKU AR KITA PRIEMONE

 

Pagal NVSC informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Raminta Maciūnaitė