SERGAMUMAS GRIPU IR ŪVKTI ŠIAULIŲ RAJONE 15-ĄJĄ METŲ SAVAITĘ

By 2020-04-154 birželio, 2021Aktualijos, Užkrečiamosios ligos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento duomenimis, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Šiaulių apskrityje ir toliau mažėja.

Šių metų 15-osios savaitės (balandžio 6-12 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 33,7 iki 18,2 atv./10 000 gyventojų.Per savaitę ŪVKTI susirgo 488 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų – 100 vaikų. Gripas diagnozuotas 7 asmenims. Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone, mažiausias – Joniškio ir Šiaulių rajonuose (žr. lentelę).

Per savaitę ŪVKTI susirgo 23 Šiaulių rajono gyventojai, iš jų 9 atvejai 0-17 metų amžiaus, gripo atvejų nebuvo užfiksuota.

Šiaulių rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 10,4 iki 5,6 atv. / 10 tūkst. gyventojų. 

 

PRIMENAME – KARANTINO REŽIMAS PRATĘSTAS IKI BALANDŽIO 27 D. 24 VAL. 

VISIEMS BE IŠIMTIES, EINANTIEMS Į VIEŠĄ ERDVĘ, PRIVALOMA DĖVĖTI VEIDĄ (NOSĮ IR BURNĄ) DENGIANČIAS KAUKES AR RESPIRATORIUS, O JŲ NETURINTIEJI TURI PRISIDENGTI BENT SKARELE, ŠALIKU AR KITA PRIEMONE

 

Pagal NVSC informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Raminta Maciūnaitė