EMOCINĖ IR PSICHOLOGINĖ PARAMA ŠIAULIŲ RAJONO GYVENTOJAMS

By 2020-04-0627 sausio, 2021Aktualijos, Psichikos sveikata

Pasikeitus kasdienybei ir gyvenimo sąlygoms, neretai gali kilti nerimas, stresas ar baimės. Dalinamės patarimais, kaip išlaikyti gerą psichikos sveikatą karantino ir saviizoliacijos metu:

  • Stenkitės mažiau naršyti internete. Naujienas, susijusias su COVID19, skaitykite tik viena ar du kartus per dieną. Informacijos ieškokite tik patikimuose šaltiniuose – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos internetinėje svetainėje (www.sam.lt), Pasaulinės sveikatos organizacijos internetinėje svetainėje (www.who.com).
  • Pasirūpinkite savimi – giliai kvėpuokite, medituokite, sveikai maitinkitės, reguliariai mankštinkitės, kelkitės ir eikite miegoti įprastu ritmu. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Facebook” paskyroje mini jogos ir mini funkcinės treniruotės vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 18.00 val.
  • Laikykites įprasto kasdienio gyvenimo režimo – palaikykite švarą namuose, vėdinkite patalpas, rūpinkimės buitimi.
  • Užsiimkite mėgstama veikla – skaitykite knygas, klausykite muzikos, pieškite. Galbūt šis laikas Jums padės atrasti save ar naujus hobius.
  • Bendraukite su artimaisiais ir draugais nuotolinio ryšio priemonėmis.
  • Jausti nerimą ir baimę yra normalu. Kalbėkite apie savo jausmus su artimaisiais, draugais, žmonėmis, kuriais pasitikite.

Jei jūsų emocinė būklė blogėja ir nerimas darosi stipresnis, kreipkitės nemokamos pagalbos į psichikos sveikatos specialistus. Nepamirškite, kad tik ieškantys pagalbos yra stiprūs, todėl kviečiame naudotis konfidencialia psichologine pagalba, kurią nuotoliniu būdu suteiks Šiaulių r. PSPC psichologė psichoterapeutė Donata Grakauskaitė Šličienė. Susisiekite su psichologe tiesiogiai telefonu – 8689 64725 arba el. paštu donata.sliciene@siauliurpspc.lt. Darbo laikas nuo 8:00 iki 14:00.

Taip pat, ”Tu esi” interneto svetainėje (www.tuesi.lt) rasite kontaktus, kaip gauti pagalbą nuotoliniu būdu.
Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė