SERGAMUMAS GRIPU IR ŪVKTI ŠIAULIŲ RAJONE 11-ĄJĄ METŲ SAVAITĘ

By 2020-03-164 birželio, 2021Aktualijos, Užkrečiamosios ligos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sumažėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Pakruojo ir Radviliškio rajonus. Bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominuoja ŪVKTI, gripas sudaro 4,0 proc. viso sergamumo.

Šių metų 11-osios savaitės (kovo 9–15 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 68,2 iki 57,6 atv. / 10 tūkst. gyventojų.

2020 metų 11-osios savaitės (kovo 9–15 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 68,2 iki 57,6 atv. / 10 000 gyventojų. Per savaitę ŪVKTI susirgo 1 446 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų – 829 vaikai. Gripas diagnozuotas 12 vaikų ir 49 suaugusiems asmenims. Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI išlieka Šiaulių mieste, bendras užregistruotų gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro 4,5 proc. Dėl gripo į ligoninę paguldytas vienas 2–17 metų amžiaus asmuo.

Šiaulių rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje taip pat dominuoja ŪVKTI, 11-ąją savaitę gripas sudaro 2,8 proc. viso sergamumo.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Šiaulių rajone sumažėjo nuo 17,4 atv./10 000 gyv. iki 17,1 atv./10 000 gyv.

Primename, kad Lietuvoje paskelbtas KARANTINAS. Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Karantino metu pastebėję pažeidimus galite kreiptis 112.  

Ribojimai krantino laikotrapiu – Vyriausybės nutarime dėl karantino paskelbimo.  Visuomenės sveikatos specialistai primena ir siūlo laikytis šių rekomendacijų, tinkančių tiek ŪVKTI ir gripo, tiek koronaviruso prevencijai

  • saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiaisiais asmenimis (nuo sergančiojo laikytis bent 1 m atstumu);
  • dažniau vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas;
  • tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas. Jei neturime servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į vidinę alkūnės pusę – taip rankomis virusų nepernešime ant liečiamų daiktų;
  • vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
  • susirgus pasilikti namuose – nevykti į darbą, neleisti sergančių vaikų į ugdymo įstaigas ir dėl gydymo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

BŪKITE SĄMONINGI – SAUGOKITE SAVO IR APLINKINIŲ SVEIKATĄPagal SAM, NVSC ir ULAC Šiaulių departamento informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Raminta Maciūnaitė