SERGAMUMAS GRIPU IR PERŠALIMO LIGOMIS ŠIAULIŲ RAJONE 8-ĄJA ir 9ĄJĄ METŲ SAVAITĘ

By 2020-03-044 birželio, 2021Aktualijos, Užkrečiamosios ligos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad bendras sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Šiaulių apskrityje sumažėjo, užregistruota mažiau gripo atvejų. 8-ąją metų savaitę bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominavo ŪVKTI, gripas sudarė 7,1 proc. viso sergamumo. 9-ąją metų savaitę bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje taip pat dominuoja ŪVKTI, gripas sudaro 4,4 proc. viso sergamumo.

Šių metų 8-osios savaitės (vasario 17–23 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 76,2 iki 63,5 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Per savaitę ŪVKTI susirgo 1 543 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų – 894 vaikai. Gripas diagnozuotas 36 vaikams ir 82 suaugusiems asmenims. VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dėl gripo hospitalizuoti 4 asmenys, 3 iš jų – vaikai. Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI – Šiaulių mieste (gripas sudaro 6,3 proc. viso sergamumo).
 Šių metų 9-osios savaitės (vasario 24–kovo 1 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 63,5 iki 59,8 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Per savaitę ŪVKTI susirgo 1 496 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų – 817 vaikai. Gripas diagnozuotas 9 vaikams ir 60 suaugusių asmenų. Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI – Šiaulių mieste (gripas sudaro 3,5 proc. viso sergamumo). Lyginant su praėjusia savaite, mažesni sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai registruoti Šiaulių mieste, Šiaulių ir Kelmės rajonuose. Didesni sergamumo gripu ir ŪVKTI registruoti Akmenės, Joniškio, Pakruojo ir Radviliškio rajonuose, tačiau epideminio lygio nesiekia. Šiaulių rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje taip pat dominuoja ŪVKTI, 8-ąją savaitę gripas sudarė 15,3 proc. viso sergamumo, o 9-ąją savaitę tik 5,9 proc. viso sergamumo.

Per šias dvi savaites sergamumas gripu ir ŪVKTI Šiaulių rajone sumažėjo nuo 20,5 atv./10 000 gyv. iki 16,4 atv./10 000 gyv.
Visuomenės sveikatos specialistai primena ir siūlo laikytis šių rekomendacijų, tinkančių tiek ŪVKTI ir gripo, tiek koronaviruso infekcijos prevencijai

  • saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiaisiais asmenimis (nuo sergančiojo laikytis 1 m atstumu);
  • dažniau vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas;
  • tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas. Jei neturime servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į vidinę alkūnės pusę – taip rankomis virusų nepernešime ant liečiamų daiktų;
  • vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
  • susirgus pasilikti namuose – nevykti į darbą, neleisti sergančių vaikų į ugdymo įstaigas ir dėl gydymo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

BŪKITE SĄMONINGI – SAUGOKITE SAVO IR APLINKINIŲ SVEIKATĄ
Pagal ULAC ir NVSC Šiaulių departamento informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Raminta Maciūnaitė