STUDENTAI DISKUTAVO APIE PAGALBOS TEIKIMĄ

Kasmet vasario 11 d. Europos Sąjungoje pažymima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šia proga visuomenei primenama apie bendrą numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą. Minėdamas šią dieną, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kvietė Šiaulių r. III-jo amžiaus studentus į diskusiją apie pagalbos teikimą. Laukiami buvo visi, kurie norėjo išmokti ar prisiminti pirmosios pagalbos teikimo pagrindus. Rajono visuomenės sveikatos specialistai aiškiai dėstė informaciją klausytojams, pabrėždami, kad kiekvienas iš mūsų galime būti pirmieji įvykio vietoje ir galime padėti nukentėjusiajam ar net išgelbėti jo gyvybę.
Specialistai priminė, kad visų pirma svarbiausia yra mūsų pačių, kaip gelbėtojų, saugumas ir sveikata. Prieš padedant nukentėjusiajam – privalome įsitikinti, jog mūsų gyvybei nekyla jokia grėsmė. Jei niekas negresia, aplinka saugi, tuomet tikriname nukentėjusiojo sąmonę ir kvėpavimą. Jei žmogus nereaguoja į aplinką, nekvėpuoja – kviečiame greitąją medicinos pagalbą (numeriais 033 arba 112) ir kuo greičiau pardedame teikti pirminę pagalbą (pradinį gaivinimą). Visiems gerai žinoma, kad tai vyksta santykiu 30 (paspaudimų) : 2 (įpūtimai). Šiuos veiksmus turime atlikti iki tol, kol atkuriama kraujotaka ir kvėpavimas ar sulaukiame medikų, nepriklausomai nuo to, kiek gelbėtojų yra.
Susitikimo eigoje dalyviai kėlė įvairių situacijų vaizdinius, klausimus, diskutavo kartu su specialistais. Taip pat visi kartu aptarė ir praktiškai palietė šias temas:

  • pagalba užspringus (Heimlicho metodas);
  • nukentėjusiojo gaivinimas;
  • žaizdų tvarstymo taisyklės, žaizdų infekcijos profilaktikos priemonės;
  • insulto požymiai, atpažinimas, pirmoji pagalba;
  • pagalbos teikimas defibriliatoriaus pagalba.

RENGINIO AKIMIRKOSSaugokime save ir savo artimuosius, o ištikus nelaimei – būtinai padėkime!
 Daugiau biuro informacijos – www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Drupė