SERGAMUMAS GRIPU IR PERŠALIMO LIGOMIS ŠIAULIŲ RAJONE 7-ĄJĄ METŲ SAVAITĘ

By 2020-02-184 birželio, 2021Aktualijos, Užkrečiamosios ligos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) padidėjo Šiaulių, Joniškio ir Pakruojo rajonuose, sumažėjo – Šiaulių mieste, Akmenės, Kelmės ir Radviliškio rajonuose.

Bendroje Šiaulių apskrities sergamumo struktūroje dominuoja ŪVKTI, gripas sudaro 5,1 proc. viso sergamumo.

Šių metų 7-osios savaitės (vasario 10–16 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 82,5 iki 76,2 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Per savaitę ŪVKTI susirgo 1 892 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų – 1 059 vaikai. Gripas diagnozuotas 29 vaikams ir 73 suaugusiems asmenims.

VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dėl gripo hospitalizuoti 3 vaikai. Didžiausias epideminis sergamumas gripu ir ŪVKTI išlieka Šiaulių mieste, tačiau bendras užregistruotų gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro tik 5,3 proc. Kitose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka stabilus (žr. lentelę).

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 6-ąją metų savaitę iš 5 Šiaulių miesto gyventojams paimtų ėminių, laboratoriniais tyrimais buvo patvirtinti 2 A(H1N1) ir 2 B tipo gripo virusai.

Šiaulių rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominuoja ŪVKTI, gripas sudaro 12,7 proc. viso sergamumo.

Nuo pirmosios ir septintosios metų savaitės Šiaulių rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo nuo 13,03 atv./10 tūkst. gyventojų iki 24,6 atv. 10 tūkst. gyventojų (žr. paveikslėlį).

Gripo atvejų Šiaulių rajone per 7 savaites išaugo nuo 0 atvejų iki 13 atvejų. Sergamumas ŪVKTI išaugo nuo 54 atvejų iki 102 atvejų (žr. paveikslėlį).

 NVSC Šiaulių departamentas primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv. / 10 tūkst. gyv. per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. 
Pajutus pirmuosius gripo simptomus rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Norint apsaugoti savo ir aplinkinių sveikatą rekomenduojama likti namuose ir neužsiimti savigyda.

Pagal ULAC ir NVSC Šiaulių departamento informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Raminta Maciūnaitė