SERGAMUMAS GRIPU IR PERŠALIMO LIGOMIS ŠIAULIŲ RAJONE 4-ĄJĄ IR 5-ĄJĄ METŲ SAVAITĘ

By 2020-02-064 birželio, 2021Aktualijos, Užkrečiamosios ligos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis padidėjo Šiaulių mieste, Joniškio, Kelmės, Pakruojo ir Radviliškio rajonuose. Sergamumas šiomis ligomis Šiaulių rajone išlieko stabilus arba sumažėjo.

Bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominuoja ŪVKTI, gripas sudaro 4,02 proc. viso sergamumo. Šių metų 5-osios savaitės (sausio 27–vasario 2 d.) duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo nuo 67,04 iki 74,9 atv. / 10 tūkst. gyventojų (žr. lentelę).

Per savaitę ŪVKTI susirgo 1 882 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų – 1 201 vaikas. Gripas diagnozuotas 21 vaikui ir 58 suaugusiems asmenims. VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dėl gripo hospitalizuoti 9 vaikai.

Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių mieste: sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę padidėjo iki 117,6 atv. / 10 tūkst. gyventojų, bendras užregistruotų gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro 4,0 proc. 

Šiaulių rajone sergamumas gripu nuo 3-iosios metų savaitės nepasikeitė (5 gripo atvejai), o sergamumas ŪVKTI yra sumažėjęs nuo 23,2 atv. / 10 tūkst. gyventojų 3-ąją metų savaitę iki 20,3 atv. / 10 tūkst. gyventojų 5-ąją metų savaitę.

Gripo virusų cirkuliacijos suaktyvėjimą patvirtina ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenys: 2-ąją ir 4-ąją metų savaites 2 Šiaulių miesto gyventojams laboratoriniais tyrimais buvo patvirtintas A(H3N2) gripo virusas.

NVSC Šiaulių departamentas primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv. / 10 tūkst. gyv. per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. 

Pagal ULAC ir NVSC Šiaulių departamento informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Raminta Maciūnaitė