VIKTORINA „MIKROBINIS ATSPARUMAS – KAS TAI?”

„Ramunės“, „Snieguolės“, „Ramunėlės“ – taip, šie žodžiai yra susiję su viktorina apie mikrobinį atsparumą. Kaip? Tiesiogiai! Tai mūsų šauniųjų III-jo amžiaus universiteto studenčių komandų pavadinimai. Būtent šios trys komandos dalyvavo viktorinoje „Mikrobinis atsparumas – kas tai?“.

Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuras primena, kad jau kurį laiką labai aktuali problema sveikatos apsaugoje yra antibakterinis atsparumas – bakterijų atsparumas antibiotikams. Pastaruoju metu naujų antibiotikų kūrimas itin sulėtėjęs, todėl dedamos didelės pastangos siekiant išsaugoti dabartinių antibiotikų veiksmingumą teikiant sveikatos priežiūros paslaugas.

Viktorina – intelektualus žaidimas. Jo dalyviai varžosi, kas į daugiau klausimų atsakys teisingai apie mikrobinį atsparumą, vaistų vartojimą ir pan. Žaidimas sudarytas iš trijų etapų: 5 atviri klausimai, 10 skirtingų klausimų su galimais atsakymo variantais bei viena kūrybinė užduotis – ketureilio kūrimas. Pirmosios buvo „Ramunės“, kurios surinko 23 balus iš 30-ies galimų, antrąją vietą iškovojo „Ramunėlės“, atsilikusios tik dviem balais ir trečioji liko „Snieguolių“ komanda, kuri surinko 19 balų.

Šį kartą visos komandos buvo apdovanotos Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.

RENGINIO AKIMIRKOS

Džiugu, kad kaskart susitikę sužinome ką nors naujo, išgirstame, ko negirdėję, pamatome, ko nematę…

Dėkojame Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybai už bendradarbiavimą, III–jo amžiaus studentams už aktyvų dalyvavimą, entuziazmą bei puikią nuotaiką!

Daugiau informacijos apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Drupė