3 NEMOKAMOS PROGRAMĖLĖS PSICHOEMOCINEI SAVIJAUTAI GERINTI

By 2020-01-1727 sausio, 2021Aktualijos, Psichikos sveikata

Trys nemokamos programėlės Jūsų išmaniuosiuose telefonuose gali tapti atokvėpio oazėmis streso kupinose dienose ar akistatoje su panikos atakomis.

  • PAGALBA SAU (atsisiųsti)  tai emocinės savipagalbos programėlė, kuri ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos. Programėlės tikslas – emocinio raštingumo, savipagalbos įgūdžių ir asmenybės atsparumo ugdymas.
  • ATSIPŪSK (atsisiųsti) – tai dėmesingumo praktikų ir meditacijų rinkinys, kuris tau padės įveikti stresą, sušvelnins nemalonius emocinius išgyvenimus ar net fizinį diskomfortą bei skausmą.
  • RAMU (atsisiųsti) – tai skubi pagalba panikos atakos metu, kuri visada su tavimi. Tuo pačiu tai ir kasdienis pagalbininkas mokantis nurimti, atsipalaiduoti. Čia lavinsite savipagalbos įgūdžius, kurie ilgainiui padės savarankiškai įveikti panikos atakas bei sumažinti nerimą.

Tai profesionalių psichikos sveikatos ekspertų (psichologų, psichiatrų, mokslininkų ir kt.) bendradarbiavimo vaisiai, skirti visuomenės psichikos sveikatos stiprinimui.Šiomis programėlėmis galėsite:

  • stebėti ir sekti savo emocijas, asmeninius patyrimus (pvz., panikos atakas);
  • išbandyti savipagalbos pratimus (dėmesingumo praktikas, meditacijų rinkinius ir kitus atsipalaidavimo pratimus);
  • rasti naudingos psichoedukacinės informacijos ir daug kt.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Lina Norkienė